„Dubajozásra” adták a fejüket a kókadozó orosz olajmágnások
A Rosznyeft azt javasolja, hogy az olajárak kiszámítását válasszák le a Brent olajról és kössék a dubaji számításhoz.
„Dubajozásra” adták a fejüket a kókadozó orosz olajmágnások
A Rosznyeft azt javasolja, hogy az olajárak kiszámítását válasszák le a Brent olajról és kössék a dubaji számításhoz.
Idén meglesz a fordulat az energiapiacon, de nekünk már késő
Idén várhatóan első ízben több pénzt fektetnek globálisan a napenergia termelésbe, mint a fosszilis tüzelőanyagok bányászatába. Nagy viszont a szén iránti kereslet is és nem tűnik valószínűnek a zeró kibocsátás elérése 2050-re, ha így haladnak a dolgok.
Index: megzsarolták a Molt Ukrajnából
Az Index értesülései szerint a Molt megzsarolták Ukrajnából. Az olajcég ezért leállította tárgyalásait az ukrán vezetékhálózatot üzemeltető vállalattal. Évi 8 millió tonna olaj érkezik Magyarországra azon a vezetéken keresztül, melynek felrobbantásáról korábban az ukrán elnök beszélt.
Mínuszban Európa, csökken az olaj ára is
Gyengüléssel indítottak a vezető európai tőzsdék. Az olaj minimálisan olcsóbb lett, drágult a gáz.
Hasított a részvénypiac, de ha nem jön jó hír, korrekció lesz ennek a vége
Felfelé tartanak az európai tőzsdék is.