Újabb OKFŐ-vezető távozik
Most a népegészségügyért és a prevencióért felelős Bábiné Szottfried Gabriella országos kórházfőigazgató-helyettesnek szűnik meg a pozíciója július 15-től.
Újabb OKFŐ-vezető távozik
Most a népegészségügyért és a prevencióért felelős Bábiné Szottfried Gabriella országos kórházfőigazgató-helyettesnek szűnik meg a pozíciója július 15-től.
Lombikbébi gondok miatt akadt ki a professzor: tízezerrel több baba lehetne
Kaáli Nagy Géza, a Kaáli Intézet alapítója nyílt levelet írt Vesztegrom Dórának, aki a hazai meddőségi ellátásokért felel. A professzor kapacitásbővítést és utánpótlás nevelést is javasol az igazgatónak.
Sokasodnak a kártérítési perek, ezért is inog a kórházak finanszírozása
Inflációval megegyező korrekcióra van szükség az eszközbeszerzések terén a kórházakban, valamint háromhavonta rendezni kell kifizetetlen számlákat is, többek között erről is beszélt Szondi Zita a Magyar Kórházszövetség konferenciáján.
Levegőért kapkodnak a kórházak, az eszközbeszállítók is megnyomták a pánikgombot
Március végén 116 milliárd forint tartozást görgettek maguk előtt a kórházak, egy hónap alatt 12 milliárddal nőtt a tartozásállomány, mondta lapunknak Rásky László, az Orvostechnikai Szövetség főtitkára.
Indul a kórházi kommandózás, reszkethetnek a betegek is
A napokban az OKFŐ levelét vehették kézbe a fekvőbeteg-ellátók és a szakrendelők is.