BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
header

nyugdíjrendszer

10.
17.
07:48

Orbán Viktor: Budapest az egyetlen hely, ahol egy amerikai-orosz csúcsot meg lehet tartani

Logikusan csak Magyarországon jöhet létre az amerikai-orosz csúcstalálkozó, hiszen az orosz-ukrán háború Európában zajlik, és mi vagyunk az egyetlen békepárti ország - erről beszélt Orbán Viktor a Kossuth Rádióban. Később azt is kifejtette, hogy nem kell hozzányúlni a nyugdíjrendszerhez, mert az rendben van, és ha több gyerek születik, akkor még jobb lesz.

Szerző(k):
L. K.
10.
15.
12:33

Küzd a Karmelita a nyugdíjasok kegyeiért: „Pokoli sokba kerülne” a 14. havi nyugdíj, ha így vezetnék be

A kormány legfrissebb, időseket célzó ígéretére reagálva Farkas András az Economxnak úgy érvelt, bár „nem ördögtől való a 14. havi nyugdíj ötlete”, de már „a 13. havinak sincs semmilyen járulékfedezete, tehát azt egyértelműen a költségvetés egyéb forrásaiból kell minden évben összekaparni”. A nyugdíjszakértő úgy számolt, hogy a Tisza javaslata is hasonló mértékben érintené a büdzsét. Ellenben felvázolt egy másik plusz nyugdíjjuttatási modellt, egy a régióból merített példa nyomán.

Szerző(k):
Sándor Zoltán