BUX 138205.78 -0,92 %
OTP 44370 -1,22 %
header

nyugdíjemelés

07.
10.
18:29

Havi 23 ezer forintot vesznek ki a nyugdíjasok zsebéből

A Magyar Szakszervezeti Szövetség nyugdíjastagozatának határozott álláspontja, hogy az öregségi ellátásokat nem lehet csupán az inflációhoz kötni, mert a munka világából visszavonult szépkorúak jelentős szerepet vállaltak abban, hogy az ország most milyen gazdasági teljesítményre képes. Emiatt havi 23 ezer forintot vesznek ki a zsebükből azzal, hogy a nyugellátások összegének emelését csak az inflációhoz igazítják, s a bérek emelését, a GDP növekedését nem veszik figyelembe - írta a szervezet közleményében.

Szerző(k):
Domokos Erika
07.
10.
08:14

Hamarosan már a nyugdíjban is előzik a románok a magyarokat

Klaus Johannis román államfő a napokban aláírta a törvényt, így két év alatt 70 százalékkal emelik az eddig igen alacsony román nyugdíjakat. Az öregségi ellátás az idei első negyedévben átlag 1227 lej, azaz nagyjából 82 ezer forint volt, 2021-re ez az összeg átszámítva mintegy 140 ezer forintra kúszhat fel. A bruttó román átlagbér már 340 ezer forint felett jár - írta a Blikk.

Szerző(k):
Domokos László