Nyugdíjemelést kap több százezer magyar
Sovány, mindössze 0,5 százalékos emelést kaphatnak a nyugdíjasok idén szeptember 30-ig. De jövőre még ennyien se kapnak majd nyugdíjnövelést.
Nyugdíjemelést kap több százezer magyar
Sovány, mindössze 0,5 százalékos emelést kaphatnak a nyugdíjasok idén szeptember 30-ig. De jövőre még ennyien se kapnak majd nyugdíjnövelést.
Havi 23 ezer forintot vesznek ki a nyugdíjasok zsebéből
A Magyar Szakszervezeti Szövetség nyugdíjastagozatának határozott álláspontja, hogy az öregségi ellátásokat nem lehet csupán az inflációhoz kötni, mert a munka világából visszavonult szépkorúak jelentős szerepet vállaltak abban, hogy az ország most milyen gazdasági teljesítményre képes. Emiatt havi 23 ezer forintot vesznek ki a zsebükből azzal, hogy a nyugellátások összegének emelését csak az inflációhoz igazítják, s a bérek emelését, a GDP növekedését nem veszik figyelembe - írta a szervezet közleményében.
Hamarosan már a nyugdíjban is előzik a románok a magyarokat
Klaus Johannis román államfő a napokban aláírta a törvényt, így két év alatt 70 százalékkal emelik az eddig igen alacsony román nyugdíjakat. Az öregségi ellátás az idei első negyedévben átlag 1227 lej, azaz nagyjából 82 ezer forint volt, 2021-re ez az összeg átszámítva mintegy 140 ezer forintra kúszhat fel. A bruttó román átlagbér már 340 ezer forint felett jár - írta a Blikk.
Eddig elképzelhetetlen hírt kaptak a magyar nyugdíjasok
A román parlament a héten újra elfogadott egy törvénytervezetet, aminek értelmében a következő két évben több mint 60 százalékkal nő az időseknek járó ellátás összege. Ha az árszínvonalat is figyelembe vesszük, ez azt jelentené, hogy jövőre már többet érhet a román nyugdíj, mint a magyar - kalkulált a G7.hu.
Irigylésre méltó nyugdíjemelésről döntöttek a szomszédban
Nem adták fel: bár már egyszer alkotmányellenesnek nyilvánították a 70 százalékos, két évre elosztott emelés, a képviselők újra elfogadták azt a román képviselőházban.