Mi legyen a nyugdíjakkal?
Január folyamán több, a nyugdíjasok ügyét pártoló szervezet kezdeményezett párbeszédet a nyugdíjszámítás, nyugdíjminimum, és általánosságban az idősek szociális helyzetének ügyében - számolt be a Pénzcentrum.
Mi legyen a nyugdíjakkal?
Január folyamán több, a nyugdíjasok ügyét pártoló szervezet kezdeményezett párbeszédet a nyugdíjszámítás, nyugdíjminimum, és általánosságban az idősek szociális helyzetének ügyében - számolt be a Pénzcentrum.
Nagyon sok pénzt nem kaptak meg a nyugdíjasok tavaly
Hiába igazítja az inflációhoz a nyugdíjemeléseket a kormány, az előzetesen becsültnél nagyobb volt tavaly az áremelkedés, főként azoknál a termékeknél, amelyeket az idősek vásárolnak. A drágulást viszont nem ellentételezte a tavalyi emelés, sőt, még a prémiumon is sokat buktak a magyar nyugdíjasok.
Nyugdíjemelés: új javaslat kerül a kormány elé, megszólalt az államtitkár
Minimum 3,5 százalékos nyugdíjemelést követel a Magyar Szakszervezeti Szövetség a kormánytól 2020-ra. De hatpontos javaslatcsomagjukban szerepel az alapnyugdíj bevezetése, valamint hogy készüljön felmérés a nyugdíjasok helyzetéről. A kormány már reagált is a felvetésekre.
Rétvári: tavaly januárhoz képest 3,5 százalékkal nőttek a nyugdíjak
A 2020-as költségvetésben 2,8 százalékos inflációval számoltak, ezért januártól ennyivel magasabb ellátást kapnak az idősek - közölte az MTI szerint Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára sajtótájékoztatón.
A nyugdíjemelésről hiába tudja a kormány, hogy nem elég
Az inflációkövető nyugdíjemelés tol ki leginkább az idősekkel, akik hónapokig, a következő nyugdíjkorrekcióig hitelezhetik az államot. Az áprilisban becsült 2,8 százalékkal emelik csak a juttatásokat, miközben idén 3,3, jövőre pedig 3,4 százalékos lehet az infláció.