Egy hétig lehet még racionalizálni a befektetéseket
Augusztus elsejétől bevezetik a 6 százalékos ehót a kamatjövedelmekre, így már csak egy hetük maradt a befektetőknek, hogy lezárják nyereséges üzleteiket vagy tartós befektetési számlát nyissanak.
Egy hétig lehet még racionalizálni a befektetéseket
Augusztus elsejétől bevezetik a 6 százalékos ehót a kamatjövedelmekre, így már csak egy hetük maradt a befektetőknek, hogy lezárják nyereséges üzleteiket vagy tartós befektetési számlát nyissanak.
Nem kell eho-t fizetni a TBSZ és a NYESZ után
A kormány által javasolt bevételi intézkedések mintegy 100 milliárd forinttal is javíthatják a költségvetés helyzetét. Ennél pontosabb hatásokról az Országgyűlés döntése után célszerű tájékoztatást adni, tekintve, hogy az intézkedések eredményeképp realizálható többletbevétel alakulását ez a döntés határozza meg - válaszolta Banai Péter Benő költségvetésért felelős helyettes államtitkár a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) fogadóóráján feltett egyik kérdésre.
A nyugdíjpénzekre is adót vet ki a kormány
A piaci verseny hiánya miatt a bankok könnyen át fogják tudni hárítani az ügyfelekre a magasabb tranzakciós illetéket és az ehóval megemelt kamatadót, az önkormányzati adósságállományra kivetendő 7 százalékos adót viszont mindenképpen ők fizetik meg. Rossz hír, hogy a hétfőn benyújtott javaslat szerint a kamatjövedelmekre tervezett 6 százalékos eho-kulcs nem tesz kivételt a TBSZ vagy a nyesz számlákra, amelyekből származó kamatjövedelem eddig adómentes volt.
Változnak nyugdíj-előtakarékossági számlák feltételei
Az életkor előrehaladtával egyre többen terveznek saját megtakarítást nyugdíjas korukra, de valós tartalékkal csak a nyugdíj előtt állók negyede rendelkezik − hívja fel a figyelmet Nyitrai Győző, az OTP Bank értékpapír és vagyontervezési szolgáltatások főosztályának igazgatója.
Veszélyben a nyugdíjpénzek
Majdnem másfél millió honfitársunknak van tagsági viszonya önkéntes nyugdíjpénztárakban, de csak 30 százalékuk igényelt vissza szja-t saját megtakarítása után. A tőke akkor is megmarad, ha sem a munkáltató, sem a magánszemély nem fizet a pénztárba, ám a hozamból levonhatja a pénztár a költséget.