BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
header

nyesz

06.
20.
18:20

Nem kell eho-t fizetni a TBSZ és a NYESZ után

A kormány által javasolt bevételi intézkedések mintegy 100 milliárd forinttal is javíthatják a költségvetés helyzetét. Ennél pontosabb hatásokról az Országgyűlés döntése után célszerű tájékoztatást adni, tekintve, hogy az intézkedések eredményeképp realizálható többletbevétel alakulását ez a döntés határozza meg - válaszolta Banai Péter Benő költségvetésért felelős helyettes államtitkár a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) fogadóóráján feltett egyik kérdésre.

Szerző(k):
MTI-Eco
06.
17.
16:25

A nyugdíjpénzekre is adót vet ki a kormány

A piaci verseny hiánya miatt a bankok könnyen át fogják tudni hárítani az ügyfelekre a magasabb tranzakciós illetéket és az ehóval megemelt kamatadót, az önkormányzati adósságállományra kivetendő 7 százalékos adót viszont mindenképpen ők fizetik meg. Rossz hír, hogy a hétfőn benyújtott javaslat szerint a kamatjövedelmekre tervezett 6 százalékos eho-kulcs nem tesz kivételt a TBSZ vagy a nyesz számlákra, amelyekből származó kamatjövedelem eddig adómentes volt.

Szerző(k):
Gerőcs Tamás