Az olaj utáni világ vesztese lehet Magyarország és az USA
Az Egyesült Államok kontinensnyi mérete sem elegendő ahhoz, hogy az olaj utáni világban fontossá váló nyersanyagokat hazai forrásokból biztosítani tudja. A technológiai átalakulás az amerikai hadipar számára is kulcskérdés, így elkezdtek új vészkészleteket felhalmozni egy sor nyersanyagból, valamint kutatásokat végezni azok helyi kitermelésére. Az ipari termelés jövője is múlhat ezeken a fémeken, ami az ásványi kincsekben nem gazdag Magyarország számára is kihívást jelent. Bár az önfenntartás szempontjából bizonyos fémekből még nagyobb készletek is vannak itthon, mint az USA-ban.




