BUX 138993.14 -0,36 %
OTP 44880 -0,09 %
header

nukleáris_energia

05.
23.
10:40

Még többet csúszik és még drágább lesz a britek Paks II.-je

Az Egyesült Királyságban épülő Hinkley Point C atomerőmű a francia építő és a brit megrendelő számára is az a tipikus - vagyis: kifelé mosolygós és kebeldöngetős, befelé azonban egyre inkább szűkölős, feszengős - beruházási sztori, amiről akkor is sok tanulságos dolog megírható, ha éppen aktuálisan úgy tűnik, hogy minden rendben van. A szigetország legutolsónak tartott ilyen beruházásával kapcsolatban azonban már megint nincs szélcsend - és ez rossz hír minden atomerőmű építéssel kacérkodó országnak.

Szerző(k):
Szabó István M.
05.
22.
10:58

Brüsszel döntése elkaszálja a paksi gigaberuházást, de az átállás nehéz lesz

Az Európai Bizottság ösztönözni akarja a tagállamokat abban, hogy megszüntessék az orosz nukleáris fűtőanyagtól való függőségüket, mivel 2027-ig leválasztanák az államszövetséget az orosz energiahordozókról. A REPowerEU program része, hogy nem orosz gyártmányú fűtőanyagot vásároljanak a tagállamok, így Magyarország is az atomerőművébe. Már egy cég jelezte is, hogy készen áll az üzemanyagcellák szállítására, de azért egy ilyen átállás soha nem zökkenőmentes.

Szerző(k):
Szabó Dániel
Szabó István M. ,