BUX 138205.78 -0,92 %
OTP 44370 -1,22 %
header

nukleáris_energia

09.
26.
06:46

A számháború már zajlik, de a tiszta energiás célokhoz újra meg kellene tanulni atomerőművet építeni

Jelenleg kevesebb mint 100 GW nukláeris termelőkapacitással rendelkezik az Egyesült Államok, de az új, klímavádőnek mondott iparági vízió szerint 2035-re mintegy 300 GW-nyi atomerőművi kapacitás megépítése volna szükséges. Az első tétel most készül arra, hogy több mint hat év csúszás és bő kétszeres bekerülési költség ellenében valóban készen álljon a zöld gomb magnyomására.

Szerző(k):
Szabó István M.
09.
25.
20:27

Brüsszelből leállítottak egy atomerőművet

Jóllehet, az energiaválság miatt minden megtermelhető árammennyiség jól jönne Belgiumnak, a Doel-3 atomerőművi egységet pénteken végleg leállították. A 40 éves termelés után befejezett történet nem csak azért meglepő, mert a belga kormány az orosz-ukrán háború kitörését követően felfüggesztette a nukláris áramtermelőire vonatkozó leállítási munkálatokat, hanem azért is, mert a Doel-3 blokkon már tíz évvel ezelőtt is olyan hibákat találtak, melyek miatt máshol valószínűleg a pénteki döntést már jóval hamarabb meghozták volna.

Szerző(k):
Szabó István M.