Orbán Viktor: Üstökön ragadtuk az inflációt
A miniszterelnök újra élőben jelentkezett a Kossuth rádió reggeli műsorában. A beszélgetésben az inflációról, az orosz–ukrán háborúról, valamint a haderőfejlesztés is szóba került.
Orbán Viktor: Üstökön ragadtuk az inflációt
A miniszterelnök újra élőben jelentkezett a Kossuth rádió reggeli műsorában. A beszélgetésben az inflációról, az orosz–ukrán háborúról, valamint a haderőfejlesztés is szóba került.
Az euróövezetben nőtt, az EU-ban stagnált a negyedéves GDP
Az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat honlapjára felkerült nem végleges adatok szerint a második negyedévben 0,3 százalékkal nőtt a szezonális kiigazított GDP az euróövezetben és nem változott az EU 27 tagállamában az előző negyedévhez viszonyítva. Éves összevetésben pedig mindkettőben lassult a gazdasági növekedés.
Hasítanak a japánok, nagyot ugrott a GDP
A japán gazdaság éves szintű növekedése a második negyedévben lényegesen felülmúlta a várakozásokat, 2020 utolsó negyedéve óta a legnagyobb mértékben bővült.
Orosz statisztikai hivatal: jól állnak, még a GDP is hasít
A még nem végleges adatok szerint a hazai össztermék (GDP) 4,9 százalékkal nőtt a második negyedévben éves összevetésben, miután az első negyedévben 1,8 százalékkal csökkent.
A bevétele és a profitja is nőtt a Magyar Telekomnak
Az első fél évben a teljes bevétel 13,3 százalékkal 403,9 milliárd forintra nőtt a Magyar Telekomnál. A negyedéves bevételnövekedést elsősorban a mobil adatforgalom és a vezetékes szélessávú bevételek erőteljes növekedése okozta.