BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
header

nmhh

12.
28.
14:36

Újabb bukkanó nehezíti a Klubrádió frekvenciájának újraosztását

Lezárult a jelenleg a kormánykritikus híreket is közlő Klubrádió által használt, budapesti 92,9 MHz-es rádiófrekvencia további tíz éves használatára kiírt pályázat beadási határideje. A három beadott pályázat alaki vizsgálata után a Médiatanács csak az egyik jelentkezőtől, a Klubrádió Zrt.-től kér hiánypótlást, a másik két pályamunkát alakilag érvénytelennek minősítette.

Szerző(k):
Domokos Erika
12.
21.
10:57

Nagy változás jön 2021-ben: ez kerülhet a médiahatóság célkeresztjébe

A jövő évtől alapjaiban érinti a hírközlési szolgáltatók működését és a hatóság felügyeleti munkáját az új uniós elektronikus hírközlési kódex hazai jogrendbe való átültetése. A hatóság ennek hazai érvényesülésének vizsgálatát állítja majd a jövő évi piacfelügyeleti tervének középpontjába - jelentette be az Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH).

Szerző(k):
Szabó Zsuzsanna
12.
17.
21:22

Három szolgáltató vehet részt az NMHH ősszel meghirdetett frekvenciaértékesítésén

A 900 megahertzes (MHz), valamint az 1800 MHz-es frekvenciasávok frekvenciahasználati jogosultságai tárgyában kiírt árverési eljárásban a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) árverési nyilvántartásba vette a Telekomot, a Telenort és a Vodafone-t december 17-én. Az eljárás a licitálással folytatódhat, várhatóan a jövő év elején - közölte a hatóság.

Szerző(k):
Szabó Zsuzsanna