BUX 139194.89 -0,22 %
OTP 44950 0,07 %
header

nemzeti_népegészségügyi_központ

10.
03.
19:43

Hét településen ugorhat nagyot a fertőzöttek száma a szennyvíz alapján

Az elmúlt hetekben 7 szennyvíztelep mintáiban növekedő tendenciát mutattak ki az új koronavírus örökítőanyagának mennyiségében, ezek Békéscsaba, Székesfehérvár, Szombathely, Pécs, Eger és Budapest északi-, déli és központi területei. A nagy érzékenységű vizsgálat segítségével a járványhullám megugrása akár a nagyszámú klinikai tünetet mutató esetek megjelenése előtt előre jelezhető.

Szerző(k):
Szepesi Anita