BUX 139067.65 1,05 %
OTP 44620 1,46 %
header

nemzetgazdasági_minisztérium

10.
21.
15:02

Felvértezik a hazai kkv-kat: cél az ESG és az MI előnyeinek kihasználása

Szabados Richárd, az NGM kkv-k fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkára szerint gondolkodnak azon, hogy könnyíteni kell majd a januárban életbe lépett ESG-szabályozáson, mivel láthatóan Európa kihátrálni látszik ebből egy kicsit. Milyen szerepük lehet a kkv-knak a 3-6 százalékos gazdasági növekedés elérésében? Hogyan állunk a legfontosabb mérőszámok tekintetében?

Szerző(k):
Vermes Ádám
10.
21.
06:58

Csányi Sándor riadót fúj, Varga Mihály nyugtat, Orbán Viktor a lakosságot faggatja

Orbán Viktor a napokban meghirdette új gazdasági programját: a miniszterelnök szerint a gazdasági semlegesség fordulatot hoz 2025-től, a kormány célja, hogy hazánk az unió átlagát meghaladó gazdasági növekedést érjen el. Mint a mellékelt ábra mutatja, a kormányfő csapatai hadrendbe álltak, és zajlik a munka. A múlt héten megérkezett a turizmus felpörgetésének programja, ahogy a lakhatás támogatására is született több új koncepció, valamint a jövőben plusz pénz jut a családokra is. Ez történt a múlt héten a magyar gazdaságban.

Szerző(k):
Hercsel Adél