Az évtized végére a NATO nettó befizetőivé válunk
Magyarország két esztendeje lett NATO-tagállam, s ez idő alatt a csatlakozás gazdasági mérlege jelentős pozitívumot mutat. Ugyanakkor nem kétséges, hogy hosszú távon nettó befizetővé válik az ország. A katonai tömbhöz való csatlakozáskor vállalt 1,81 százalékos GDP-arányos katonai költségvetés háromezermilliárd forintba kerülhet a csatlakozás első 12 évében.
