Fellőttek két oroszt és egy amerikait a világűrbe
Elindult a Nemzetközi Űrállomásra Bajkonurból egy Szojuz űrhajó két orosz kozmonautával és egy amerikai űrhajósnővel.
Fellőttek két oroszt és egy amerikait a világűrbe
Elindult a Nemzetközi Űrállomásra Bajkonurból egy Szojuz űrhajó két orosz kozmonautával és egy amerikai űrhajósnővel.
Sikeresen elstartolt a japán űrrakéta a holdjáróval
Elindultak a Holdra a japánok is magyar idő szerint csütörtök hajnalban. Felbocsátását követően a leszálló egység várhatóan három-négy hónapon belül áll Hold körüli pályára, és négy-hat hónap múlva kísérli meg a landolást.
Elhozta az űrbe a világbékét a SpaceX
Amerikai, dán, japán és orosz asztronauta egy kapszulában utazik a Nemzetközi Űrállomásra.
Már nem csak kacsa, tényleg űrgyógyszereket fogunk szedni
Gyógyszert, ételt, félvezetőket is fognak az űrben gyártani, és a tervek szerint minden hatékonyabb lesz annál, amit a Földön gyártanak.
NASA: az öt legmelegebb júliust az elmúlt öt évben mértük
Az elmúlt hónap globális átlaghőmérséklete 0,24 Celsius-fokkal volt magasabb, mint bármely más július hónapé a feljegyzések kezdete óta.