BUX 138960.19 -0,38 %
OTP 44830 -0,2 %
header

napenergia

02.
17.
10:55

Nukleáris reneszánszot ígér Macron, de tapossa a féket

A szavaknál hangosabban beszél a tett - ez a közmondás illik leginkább Emanuel Macron múlt héten elmondott energetikai jövőképet a francia égre felrajzoló beszédére, melyet "Macron nagyszabású atomerőmű-fejlesztési programot jelentett be", "Macron elhozná Franciaország nukleáris reneszánszát", "Franciaország hat új, nyomottvizes atomreaktort épít 2050-ig" és zömmel ehhez hasonló címekkel és fókusszal tett hírré a sajtó. Ez azonban valójában azt jelzi, hogy a francia villamosenergia szektor újraskálázásáról szóló francia elnöki beszédbe hatásosan csomagolták be a verbális trükköket, és ezeket - kevés kivétellel - mindenki bevette. A francia elnök ugyanis sokkal kevésbé konkrétan szólt a nukleáris iparról, mint minden másról, ami energetikai ügyben az évszázad közepéig az országával megtörténhet.

Szerző(k):
Szabó István M.
02.
06.
12:01

Van, aki lecsúszott az ingyenmilliókról, mert sokáig várt

Vasárnap lezárul a több mint 200 milliárd forint keretű, lakosságnak szóló napelemes pályázat, amelyen 100 százalékos állami támogatás mellett, azaz ingyen juthatnak napelemhez a nyertesek. Ez a pillanat eredetileg már január 17-én elérkezett volna, csakhogy még a két ünnep között kitolták 20 nappal a támogatási kérelmek benyújtási határidejét - írja a Világgazdaság.

Szerző(k):
Szász Péter