BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

napenergia

10.
12.
07:44

Ősrégi megoldást vettek elő, bevetik a szemétkereket

Az egyre jobban elszennyeződő folyókkal és a bennük úszkáló műanyagszeméttel vették fel a harcot Panamavárosban. A kísérleti projektben egy hatalmas kerék szűri ki a szemetet a vízből és gyűjti össze újrahasznosításra. A mesterséges intelligenciával felszerelt kamararendszer pedig be is azonosítja, milyen műanyagokat dobálnak el a legtöbben. A szervezetek célja, hogy a rengeteg hulladék ne érje el az óceánokat: évente ugyanis 11 millió tonna műanyag kerül ide.

Szerző(k):
Csernátony Csaba
10.
04.
16:46

A magyar kormány nem egyhamar szüntetné meg az orosz gázimportot

A magyar kormány úgy számol, hogy 2050-re szűnhet meg az orosz gázimport - ha nem változnak a feltételek. Rövid távon, 2023-ban a kereslet csökkentésével fognák vissza a hazai energiafogyasztást, ezért is emelték a gáz- és áramárakat. Korábban épp az ellenkezője történt: a kormány "rezsicsökkentésének" hatására a 2013-2014-es 2,5 milliárdról 2021-ben 4 milliárd köbméter fölé nőtt a lakossági gázfogyasztás, azaz elkényelmesedtek, illetve pazarlóvá váltak a magyarok. A bejelentett rezsiemeléssel 800 millió köbméterrel csökkenhet a fogyasztás.

Szerző(k):
Domokos Erika