BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
header

napelem

12.
15.
12:46

A napenergiáért egyre több pénzt fizet az állam

A kötelező átvételi rendszerbe (KÁT) értékesítő beépített kapacitás 2019-ben 43 százalékkal 1077 megawattról (MW) 1536 megawattra nőtt, ami annak köszönhető, hogy tavaly nagyszámú, korábban KÁT támogatási jogosultságot szerzett naperőmű kezdte meg termelését - közölte a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) kedden az MTI-vel. Az átvételi ár is emelkedett

Szerző(k):
Szabó Dániel
12.
14.
07:08

Az árampiacra kell terelni a naperőműveket

Míg korábban előre megtervezhettek akár egy napot is, ma legfeljebb egy órát látnak előre a magyar villamosenergia-ipari rendszeriránytói - sőt: hamarosan az időkapu 15 percre szűkül. Mindennek leginkább a napelemes erőművek az okai, és az egy nagy egységgé olvadó európai áramhálózat. Ellátásról, beruházás-serkentőkről és tarifáról kérdeztük Biczók Andrást, a Mavir Zrt. vezérigazgatóját.

Szerző(k):
Szabó István M.