Építik a 100 MW-os napelemes autópályát
A Korea Electric Power Corp. (Kepco) továbbfejleszti azt a német ötletet, hogy az autópályák - amúgy passzív - földterületeit áramtermelésre hasznosíthassa. Igaz, a dél-koreai energetikai óriás nem akarja befedni az aszfaltsávokat, viszont a már erőmű méretben is jelentős 100 MW méretben készül a megvalósításra.




