Tavaly még kevebb gázt használtak el az ukránok
Ukrajna tavaly 30,3 milliárd köbméter földgázt használt fel, ami 4 százalékkal kevesebb a tavalyelőttinél.
Tavaly még kevebb gázt használtak el az ukránok
Ukrajna tavaly 30,3 milliárd köbméter földgázt használt fel, ami 4 százalékkal kevesebb a tavalyelőttinél.
Fél év alatt 70 millió dollárt buktak az ukránok a gázszállításon
Az ukrán Naftogaz csak az idei második fél év alatt mintegy 70 millió dollárral többet fizetett ki az európai beszállítóknak annál, mintha szükségleteit a Gazpromnál szerezte volna be - jelentette ki Aleszandr Novak energiaügyi miniszter hétfőn Moszkvában.
Jön a fűtési szezon - üzentek az ukránok az oroszoknak
Ukrajna elegendő földgázzal rendelkezik a fűtési szezonra, így továbbra sem szorul rá arra, hogy Oroszországtól vásároljon gázt - jelentette ki Petro Porosenko elnök csütörtökön egy új, nyugat-ukrajnai gázkút átadási ünnepségén.
Nekiment Putyinnak az ukrán mamut
A Naftohaz ukrán állami gázkonszern és hat leányvállalata döntőbírósági eljárást kezdeményezett Oroszországgal szemben, amelyben 2,6 milliárd dollár kártérítést követel a Krím félsziget 2014 tavaszán végrehajtott önkényes elcsatolása miatt elszenvedett veszteségeiért - jelentette be szerdán a vállalat sajtószolgálata.
Üzent Ukrajna: rajta keresztül olcsóbb lesz a gáz
A Naftohaz ukrán állami gázszolgáltató vállalat szerint 2020-tól kezdve jóval olcsóbb lesz Ukrajnán keresztül szállítani az orosz földgázt Európába, mint a tervezett Északi Áramlat-2 vezetéken.