BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

milliárdos

12.
03.
06:40

Tőkét emelt és nem fizet osztalékot a magyar csirkés sikercég

Amikor tavasszal a világjárvány beütött, a Tranzit cégcsoport tulajdonosai két döntést hoztak: a beruházások folytatása, illetve a pandémia káros hatásainak a finanszírozhatósága érdekében 5,5 milliárd forintos tőkeemelést hajtanak végre, valamint, hogy a tulajdonosok lemondanak az osztalék-kifizetésről - erről Szabó Ákos, a víziszárnyasban piacvezető, és idén mintegy 70 milliárd forint árbevételt elérő Tranzit Csoport vezérigazgatója beszélt.

Szerző(k):
Economx
11.
27.
19:09

A kínaiak már Záhonyban vannak, és még többen jöhetnek

A kormány szerint a záhonyi térség felvirágoztatása gazdaságstratégiai jelentőségű lépés, amely hozzájárul ahhoz, hogy Magyarország Európa kapuja, vagyis az Ázsia és Európa közötti teherforgalom kulcspontja legyen, így Északkelet-Magyarország a térség logisztikai központjává emelkedjen - írja az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) közleményében, amit az MTI idézett.

Szerző(k):
Domokos Erika