BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
header

meta

04.
26.
19:20

Kiderültek a techóriások titkai, átláthatóbbá válhatnak a bevételeik

Az amerikai technológiai nagyvállalatok éves összbevétele tavaly elérte az 1,4 trillió dollárt, de azt nem lehet tudni, hogy pontosan melyik termékükből és szolgáltatásukból mekkora összeg folyt be. Az Alphabet, az Amazon, az Apple, a Meta és a Microsoft titkolózása azonban hamarosan véget érhet, hiszen a jogalkotók és a befektetők részéről is egyre nagyobb az átláthatóság iránti igény - írja az Economist.

Szerző(k):
Ambrus-Nagy Boglárka
02.
20.
08:55

Közel 500 milliárd dollárt égetett el a Facebooknál Zuckerberg lázálma

Soha nem látott elértéktelenedést produkált a Facebook anyavállalata a Meta Platforms. Mark Zuckerberg cége nagyon sokat veszített azon, hogy az Apple letiltotta mérhetetlen felhasználóiadat-gyűjtését, valamint a vezérigazgató szívügye, a Metaverzum is csak égeti a pénzt. A cégnek a különböző szivárogtatások sem tettek jó. Már a 10 legértékesebb vállalat közül is kiesett a Meta.

Szerző(k):
Szabó Dániel