BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
header

meta

04.
10.
15:15

Tőzsdepánik? A fél magnificent seven már jobban áll, mint a vámsokk napján

Kilőttek a tőzsdék a hírre, hogy az amerikai elnök 90 napig tíz százalékra csökkentette a korábban kihirdetett vámokat az együttműködő országokkal szemben. Meglepő, de ezáltal a nagy amerikai techrészvények egy része már a teljes, április 3-án indult zuhanást ledolgozta, sőt pluszba is került. Itthon a Richter bírta a legjobban az elmúlt 5 kereskedési napon a strapát.

Szerző(k):
S. V.
03.
23.
19:28

Felvette a kesztyűt Románia az orosz befolyásolási kísérletekkel szemben

Az elnökválasztás törölt első fordulójából és az azt megelőző kampányból levonta a tanulságokat Románia. Elkezdték többletjogokkal és hatáskörökkel felruházni a román állami szerveket, hogy hatékonyabban lépjenek fel az illegális online tartalmakkal és a külföldi befolyásolási kísérletekkel szemben. Kérdés, hogy mennyire lehetnek hatékonyak a bevetett eszközeik a gyakorlatban.

Szerző(k):
Csernik-Varga Adrienn
03.
23.
18:35

Trump-hatás? Óriási kaszában a korábbi demokrata-párti milliárdos

Igen „szórakoztatóan” alakult a világ leggazdagabb embereinek vagyona az év eleje óta: elsőre azt gondolhatnánk, hogy azok, akik látványosan beálltak Donald Trump mögé, jól helyezkedtek, és ez majd a vagyonukon is meglátszik majd. Nos, a piac „büntetett”, legalábbis egy sor techmilliárdos több tízmilliárd dollárt bukott év eleje óta, de a rekordot ebben is Elon Musk tartja, pedig őt Trump még a kormányába is bevette. Idén eddig a legnagyobb nyerőben egy 94 éves befektető van, aki a korábbi kampányokban látványosan kiállt a demokratapárti jelöltek mellett.

Szerző(k):
Károly Gábor