Minden elromlott, ez már a vég kezdete
Úgy tűnik, már csak egy felfelé menetre futja majd a tőzsdéknek ezen a bikapiacon - vélik a Morgan Stanley elemzői, aztán jöhet az áresés. A befektetők egy része szerint máris túl vagyunk a csúcson.
Minden elromlott, ez már a vég kezdete
Úgy tűnik, már csak egy felfelé menetre futja majd a tőzsdéknek ezen a bikapiacon - vélik a Morgan Stanley elemzői, aztán jöhet az áresés. A befektetők egy része szerint máris túl vagyunk a csúcson.
Váratlanul nagy barátra leltek az oroszok
Orosz részvények, európai távközlési részvények és amerikai kötvények - közös bennünk, hogy mindegyiket utálják a befektetők. Van, aki szerint pont ezért bizonyulhatnak jó befektetésnek.
Áprilistól hónapokig nyugi lehet, de valamitől rettegnek
Óvatosabbá váltak a befektetők, azonban ennek ellenére nem várható nagy zuhanás a részvénypiacon - vélik alapkezelői felmérésük alapján Bank of America Merrill Lynch szakértői. A részvénypiacok kevesek szerint érték el csúcsukat, most egy kis oldalazás következhet. Változatlanul a kereskedelmi háború az, amitől a legtöbb befektető tart.
Közeleg a durva összeomlás - komoly jelzések érkeztek
Több befektetési bank modelljei is azt mutatják, hogy komoly medvepiac közeleg a tőzsdéken. Az elemzők ennek ellenére optimisták és úgy vélik, egyelőre nem kell aggódni. Hamarosan eldőlhet, kinek lesz igaza.
Háború és áremelkedés - ettől tartanak most a profik
A jelek szerint a befektetők egyelőre nem aggódnak az emelkedő amerikai kötvényhozamok miatt, azoknak még van hová emelkedniük, mielőtt bedöntenék a tőzsdét. Nagyon félnek viszont a frissen kirobbant kereskedelmi háború következményeitől, annak komoly következményei lehetnek a nemzetközi tőkepiacokon, s jelentősen drágulhat tőle minden.