Tovább mélyül a német autóipari válság: tízezrek veszítették el a munkahelyüket
Közel húszezer autóipari munkahely szűnt meg tavaly Németországban, és csak a kezdet volt, az elbocsátások idén is folytatódnak.
Tovább mélyül a német autóipari válság: tízezrek veszítették el a munkahelyüket
Közel húszezer autóipari munkahely szűnt meg tavaly Németországban, és csak a kezdet volt, az elbocsátások idén is folytatódnak.
Nyolcszázezeres részesedést fizet dolgozóinak a kecskeméti Mercedes-gyár
Három éve biztosít közvetlen részesedést olgozóinak a társaság eredményéből a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. Az idén is eljött a kifizteés ideje, áprilisban bruttó 800 ezer forinthoz jutnak az alkalmazottak.
Mercedes-vezető: Az utódom egy gép lesz
A mesterséges intelligencia jelenleg még 99 százalékban hibázik, de az a maradék egy százalék meggyőző. Így értékelte az MI-vel való együttműködésüket a német autógyár formatervezési igazgatója, aki szerint hamarosan átveheti a gép a helyüket.
Bemondta a Mercedes: az alkalmazottak 10-15 százalékának mennie kell Kínában
A Mercedes-Benz azt tervezi, hogy 2027-ig 25 százalékkal visszanyesi a munkaerőköltségeket Kínában egy friss értesülés alapján.
Mercedes az Economxnak: 70 százalékkal olcsóbb a gyártás, ezért tesszük át Kecskemétre
Jelentős költségcsökkentésre kényszerül a Mercedes-Benz AG, ennek részeként az egyik modell gyártását Magyarországra telepítik át. A cég az Economx megkeresésére azt válaszolta, hogy folyamatosan reagáluniuk kell a változó piaci körülményekre, hogy versenyképesek maradjanak, ezért valóban áthelyezik hozzánk az egyik „alapszegmensüket", de hogy pontosan melyik modellről van szó, és mennyit gyártanak majd Kecskeméten nem árulták el.