Csúszik a mentőállomások átadása
Az új mentőállomások felét, a felújítandók harmadát nem sikerült még használatba venni, noha a fejlesztést szolgáló uniós programot már készre jelentették - írja a Népszabadság.
Csúszik a mentőállomások átadása
Az új mentőállomások felét, a felújítandók harmadát nem sikerült még használatba venni, noha a fejlesztést szolgáló uniós programot már készre jelentették - írja a Népszabadság.
Mégsem áprilistól lesz új egészségügy?
Elfogadható és támogatható, hogy a kórházi struktúrát átvilágítsák annak érdekében, hogy világosan kiderüljön, a jelenlegi forrás nem elég a működtetésre, illetve, hogy a forráshiányt nem lehet konszolidálni a jelenlegi struktúrában. Ráfordítások nélkül, durva erőszakkal azonban nem lehet kikényszeríteni a kórházi rendszer átalakítását - mondta mai sajtótájékoztatóján Éger István, a Magyar Orvosi Kamara elnöke.
Emmi: az elmúlt években húszmilliárd forintot fordítottak a mentőautópark megújítására
Az elmúlt négy évben mintegy 20 milliárd forint állami és uniós forrást fordíthatott az Országos Mentőszolgálat a mentőautópark megújítására, új mentőautók és esetkocsik vásárlására - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) egészségügyért felelős államtitkársága.
Újabb sárga mentőket kap az OMSZ
Folytatódik az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) járműparkjának fejlesztése, június végéig ismét 23 új, sárga mentőautót állítanak szolgálatba - jelentette Mártai István, a mentőszolgálat főigazgatója sajtótájékoztatóján.
Másfél milliárd forintból új járműveket vehet a mentőszolgálat
A december 31-én kiírt, 18 mentő jármű szállítására vonatkozó tenderét január 6-án máris módosította az Országos Mentőszolgálat (OMSZ), mégpedig a rendelt mennyiséget jelentősen, 61 járműre emelte, ami a teljesítés során további 30 százalékkal, azaz 18 autóval bővülhet − derül ki a szervezet közbeszerzési felhívásából. A beszerzés becsült értéke − áfa nélkül − 1,14 milliárd forint, amit nem uniós forrásból, hanem költségvetési támogatásból finanszíroznak. Az új pályázatról Szócska Miklós egészségügyi államtitkár is beszélt korábban, a járművásárlásra fordítható forrást 1,45 milliárd forintban jelölte meg. Az új mentőket június 30-ig kell leszállítani − írta a Napi Gazdaság Online. Decemberben már lezárult egy szintén B típusú, mentőautók szállítására kiírt tendere az OMSZ-nek. A 30 plusz 9 jármű felszerelésére és szállítására vonatkozó beszerzést négy ajánlattevő közül a finn székhelyű Profile Vehicles Oy nyerte meg, nettó 459,5 millió forintért. A speciális járművek kialakításával foglalkozó finn cég a honlapja szerint Mercedes-Benz Vito, Ford Transit és Chevy Van típusú autókra alakítja ki sárga színű mentő járműveit. A most meghirdetett, nyílt közbeszerzési eljárásra február 14-ig lehet ajánlatot tenni.