A mentőszolgálat vezetése sem elégedett a mentődolgozók bérével
A jövő év végére 2016. elejéhez képest legalább 67 százalékkal több lesz a mentődolgozók fizetése - mondta az Országos Mentőszolgálat főigazgatója vasárnap az MTI-nek.
A mentőszolgálat vezetése sem elégedett a mentődolgozók bérével
A jövő év végére 2016. elejéhez képest legalább 67 százalékkal több lesz a mentődolgozók fizetése - mondta az Országos Mentőszolgálat főigazgatója vasárnap az MTI-nek.
Felhívást adott ki az Országos Mentőszolgálat - mindenkit érint
Másodperceken is múlhat egy emberélet, a mentők munkájának ezért minden lépése pontosan megtervezett koreográfia szerint történik. Kis odafigyeléssel azonban mindenki, gyalogos és autós is komoly segítséget nyújthat, legyen szó akár a közlekedésről, akár a 104 vagy a 112 segélyhívó tárcsázásáról - idézi az Országos Mentőszolgálat szóvivőjét a hirado.hu.
Felmondási hullám indult Varga Mihály bejelentése miatt
A 168ora.hu szerint hidegzuhanyként érte a mentődolgozókat a nemzetgazdasági miniszter bejelentése, miszerint 10 százalékkal emelik a bérüket. Ez ugyanis töredéke annak, amiről az az életpályamodell szól, amit el is fogadott a szaktárca. Abban a mentőtiszteknek 170-220, mentőápolóknak 80-110 ezres emelést ígértek, ami az átlagos bruttó 195 600 forintos bér 10 százalékos emeléséhez képest lényegesen nagyobb növekedést jelentett volna. Többen fel is mondtak.
Borítékolható eredmény született az ötmilliárdos állami tenderen
Egyedüli ajánlattevőként nyert a belügyminisztériumi cég és a kistarcsai mentőautó-gyártó konzorciuma az Országos Mentőszolgálat nettó ötmilliárdos közbeszerzésén.
Új mentőautók állnak szolgálatba májustól
Májustól 169 új mentőautót állíthat szolgálatba az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) - közölte Győrfi Pál, az OMSZ kommunikációs vezetője az MTI-vel.