Megvolt az első idei mentőtámadás
Országszerte több mint háromezer - ebből csak a fővárosban több mint ezer - riasztásuk volt a mentőknek a mostani szilveszteren.
Megvolt az első idei mentőtámadás
Országszerte több mint háromezer - ebből csak a fővárosban több mint ezer - riasztásuk volt a mentőknek a mostani szilveszteren.
Még soha nem volt ilyen év a mentőknél 69 év alatt
Az eddigi legaktívabb és sok szempontból legsikeresebb évének nevezte 2017-et az Országos Mentőszolgálat 69 éves történetében Csató Gábor, a mentőszolgálat főigazgatója. Felhívták a figyelmet a szilveszterhez kötődő veszélyekre is - írja az MTI.
Lesz pénz a mentőautók cseréjére
A 2018-as költségvetésből 3 milliárd 905 millió forintot lehet fordítani a mentőautók cseréjére - döntött a kormány.
Veszélyes időszak következik - figyelmeztet a kardiológus
A téli hónapokban 30 százalékkal több a szívinfarktus miatti halálozás, mint nyáron és van két időpont télen, az egyik a karácsony, a másik az újév, amikor még 5-10 százalékkal emelkedik a szívinfarktus okozta halálozások száma - hívta fel a figyelmet Maurovich-Horvat Pál kardiológus pénteken az M1-en.
Ennyit változott a mentőautópark hat év alatt - megszólalt az államtitkár
A 2011-es 8,3 évről 6,9 évre csökkent az Országos Mentőszolgálat mentőautóinak átlagéletkora az elmúlt évek fejlesztéseinek és többletforrásainak köszönhetően - mondta Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériuma parlamenti államtitkára vasárnap az MTI-nek.