Megint zűr volt Pakson
Műszaki hiba miatt ismét vissza kellett terhelni a hármas blokkot a paksi atomerőműben. Most egy gőzfejlesztő szintszabályozó szelep romlott el.
Megint zűr volt Pakson
Műszaki hiba miatt ismét vissza kellett terhelni a hármas blokkot a paksi atomerőműben. Most egy gőzfejlesztő szintszabályozó szelep romlott el.
Teljesen rosszul számolhatják a hazai áramigényt
Váratlanul beleszállt az országos rendszerirányítóba az energiahivatal: nem fogadták el a Mavir által leadott villamos energetikai hálózatfejlesztési terveket. A példátlan döntés indoka: elavult módszerrel készült, felületes és hiányos a dokumentáció.
Nagy változás jöhet az áramszolgáltatásban - selejtezik a magyar erőműveket
A Magyarországon jelenleg működő több mint 8600 megawatt (MW) erőművi kapacitásból mintegy 4000 megawatt marad üzemben 15 éves távlatban, új erőművek építésére elsősorban ezek pótlása miatt van szükség, és csak másodsorban a villamosenergia-igények növekedése miatt - hívja fel a figyelmet tanulmányában a MAVIR Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító ZRt. (MAVIR).
Jön az igazság pillanata: már a fogyasztási adatok sem igazolják a paksi építkezést
A Paks II. projektbe kezdés hivatkozási alapja, az évi másfél százalékos energiafogyasztás-növekedés nem jön össze - írja a Népszava.
Leolvadtak a villanyórák Magyarországon
Kedden a negyedórás átlagteljesítmény 6884 megawattos csúcsértékével megdőlt az áramfogyasztás rekordja Magyarországon - közölte a Mavir Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. szerdán az MTI-vel.