Megjött Magyarországra Trump nagyhatalmú minisztere
Szijjártó Péter egy videót tett közzé az amerikai külügy első emberének Budapestre érkezéséről.
Megjött Magyarországra Trump nagyhatalmú minisztere
Szijjártó Péter egy videót tett közzé az amerikai külügy első emberének Budapestre érkezéséről.
Miközben Európa a függetlenséget hajtja, Szijjártó a "bunkóságverseny" miatt háborog
A világ prominens képviselői sorra szólaltak fel a hétvégi biztonsági konferencián Münchenben, ahol az amerikai külügyminiszter hiába nyugtatta a szövetségeseit azzal, hogy az USA és Európa összetartoznak, Ursula von der Leyen bizottsági elnök kijelentette: nincs más választás, függetlenedni kell. Szijjártó Péter vasárnap elárulta, miért érkezik hozzánk Marco Rubio – és közben fölemlegette a "bunkóságokat".
Trump embere szerint erős Európa kell az Egyesült Államoknak
Újabban a transzatlanti kapcsolatok felélénkítését szorgalmazza a hétfőn Budapestre látogató amerikai külügyminiszter, aki szerint az Egyesült Államok és Európa sorsa összefonódik. Marco Rubio a müncheni biztonságpolitikai konferencián szombaton kiemelte: Washington elkötelezett a NATO és egy erős Európa mellett.
Nem kampányolni jön Rubio: kemény üzenetet hoz Orbán Viktornak Washingtonból
Sokan arra számítottak, hogy Marco Rubio budapesti látogatása a Fidesz kampányát erősíti majd – akár Donald Trump helyett is demonstrálva az amerikai támogatást. A külügyminiszter nyilatkozata alapján azonban egészen másról lesz szó: Washington az orosz energiáról való leválást akarja napirendre tűzni.
Az amerikai külügyminiszter tolja meg a Fidesz kampányát?
Marco Rubio február közepén Budapestre és Pozsonyba látogat a müncheni biztonsági konferencia után, hogy kétoldalú és régiós biztonsági, energetikai és békefolyamatokkal kapcsolatos ügyekről egyeztessen. A magyar kormány bízik abban, hogy a választásokig Donald Trump is ellátogat Magyarországra.