BUX 139160.86 -0,24 %
OTP 44960 0,09 %
header

lopás

03.
22.
11:42

Hatalmas lopást lepleztek le Budapesten

Kínai szakértők megerősítették, hogy azt az 1000 éves Buddha-szobrot, amely jelenleg egy holland magángyűjtő birtokában van, és legutóbb Budapesten, a Magyar Természettudományi Múzeumban volt kiállítva, 1995-ben törvényellenesen tulajdonították el egy kelet-kínai faluból. A magyarországi kiállításról készült televíziós beszámolókat látva ismerték fel az ellopott szobrot kínai tulajdonosai.

Szerző(k):
MTI