BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

lng

11.
17.
10:16

Az európai földgázellátás borús jövője csak most rajzolódik ki

Eddig tartott a kegyelmi időszak Európa legnagyobb részén, mert a meleg időjárás csökkentette a gázfelhasználást. Németország már hozzányúlt a gáztárolókban lévő készletekhez. Most indul a nagy maraton márciusig, amikor orosz gáz nélkül a beérkező amerikai és közel-keleti LNG-szállítmányokkal kipróbálja Európa, hogy meddig lehet jutni a Gazprom nélkül.

Szerző(k):
Szabó Dániel
11.
15.
20:30

Németország: a gáztárolók 100 százalékon, de már kész az első lng-kikötő is

Aki bújt, aki nem, Németországban még a tél beállta előtt átadták az első olyan lng-terminált, amit kifejezetten az orosz gáz kiváltására terveztek. A Wilhelmshafen-i mólót 194 nap alatt építették át a funkciónak megfelelően, lesz még ilyenből hat, s ezek Magyarország három évi gázfogysdztásának megfelelő mennyiséget fognak tudmni a német gázhálózatba adni - írta meg az MTI.

Szerző(k):
Szabó István M.
11.
10.
12:33

A Török Áramlaton folyamatosan csökken az import, de az orosz LNG-re hirtelen megnőtt a kereslet

Az orosz cseppfolyósított földgázt már nem árengedménnyel árulják Ázsiában, ami azt jelzi, hogy a vevők szankciókkal vagy a hírnévvesztéssel kapcsolatos félelmei enyhülnek. Októberben rekordot is döntöttek az orosz LNG-eladások. Közben viszont a vezetékes gázszállítások egyre jobban visszaesnek, a Magyarországot ellátó Török Áramlaton folyamatosan csökken az import.

Szerző(k):
Szabó Dániel