Jóval nagyobb csapást mérhet a kormány a Tescóra, a Sparra, a Lidlre és a társaikra
Bár eredetileg 36 milliárd forintot szeretett volna a kormány a boltláncokra, kiskereskedőkre kivetett különadóból, úgy tűnik, ennek a másfél-kétszerese érkezhet be. Ez viszont komoly érvágást jelent majd az érintett cégeknek, az esetenként több milliárd forintos adóterhet jó eséllyel nem fogják lenyelni. Az a kérdés, hogy ki fizeti majd a cechet: a vásárlók, a beszállitók?




