Ha ilyen ütemben nő a lélegeztettek száma, nem fogják tudni ellátni őket
Ha van is 50 intenzíves ágy egy intenzív osztályon, de csak 15 betegre elég a személyzet, akkor minden egyes további beteg, akit felveszünk a fennmaradó 35 ágyra, az már a 15 kezelt beteg esélyeit is rontja - jelentette ki Daróczy- Gaál Ágnes, a Magyar Orvosok Szakszervezetének alelnöke az ATV Híradó megkeresésére. Elmondta azt is, hogy Magyarországon covid intenzíven nem nagyon fekszik 65 évnél idősebb beteg, ellenben megjelentek a 30 évesek is.




