BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
header

leépítés

09.
19.
23:59

Édes éve lehet idén a Győri Keksznek

A Győri Keksz (GYK) Kft. idei árbevétele várhatóan kismértékben haladja csak meg a tavalyit, de az átszervezések miatt talán már nem lesz veszteséges a cég. A közelmúltban kinevezett ügyvezető igazgató, Philippe Carreau lapunknak nyilatkozva elmondta, hogy a kekszgyártás reorganizációja mára nagyrészt befejeződött, a gyártósorok áthelyezésével nőtt a győri és a székesfehérvári üzemek versenyképessége.

Szerző(k):
Drávucz Péter
08.
26.
23:59

Újabb leépítések a Siemensnél

A Siemens AG vezetékes távközlési eszközöket gyártó ICN érdekeltsége a kedvezőtlen piaci körülményekre való tekintettel alkalmazottainak számát egy éven belül további 4 ezer fővel tervezi csökkenteni. Az ICN, amely a Siemens második legnagyobb árbevételű ágazata, már évek óta kapacitásfelesleggel küszködik. Tavaly összesen 17,8 ezer fős létszámleépítést hajtott végre, ezt követik a most bejelentett elbocsátások. A vezetékes távközlési berendezések világpiaca a cég legfrissebb, óvatos előrejelzése szerint 2005-ig évi 42 milliárd euró körüli szinten marad, független piackutatók és pénzügyi elemzők szerint azonban jövőre az eladások 5-10 százalékos csökkenése várható. Az ICN a tavalyi 861 milliós veszteség után a folyó üzleti év június végén zárt 9 hónapjában további 366 millió euró veszteséget termelt, miközben a mobil távközlési berendezéseket és telefonokat gyártó részleg 72 millió euró, a távközlési és informatikai szaktanácsadói részleg 75 millió euró nyereséget ért el.

Szerző(k):
Sebő Gábor
08.
07.
23:59

Újabb elbocsátások a Nokiánál

A Nokia Oyj távközlésieszköz-gyártó közölte, hogy év végéig a hálózati üzletág alkalmazottainak közel 5 százalékát, mintegy 900 főt készül elbocsátani. A piaci kereslet gyengülése miatt szükségessé vált lépés főként a telepítéssel és karbantartással foglalkozó részlegeket fogja érinteni; a kisebb országokban ez egy-két főt, a nagyobbakban viszont százhoz közeli létszámot is jelenthet. A finn cég a szektor visszaesése miatt idén már több ízben kénytelen volt kapacitását szűkíteni; e leépítések azonban eddig korántsem öltöttek olyan drasztikus mértéket, mint amilyent a rivális amerikai Motorola vagy a svéd Ericsson hajtott végre. A Nokia alkalmazottainak száma június végéig a 2000. decemberi 60 ezret meghaladó szintről éppen csak 53 ezer fő alá süllyedt. (NAPI)

Szerző(k):
Sebő Gábor
08.
06.
09:58

A Matáv egyelőre hallgat a leépítési tervekről

Ezerkétszáz dolgozó elbocsátásáról tárgyal a Matáv vezetése a szakszervezetekkel - adta hírül a FigyelőNet. A tárgyalások tényét a NAPI Gazdaság érdeklődésére a távközlési cég sajtóosztálya megerősítette ugyan, ám ennél többet nem árult el. A Concorde elemzője 2,5-3 milliárd forintra teszi a létszámcsökkentésnek a jövő évi eredményre gyakorolt pozitív hatását, ám úgy véli, a lépésnek inkább szimbolikus a jelentősége. A Matáv várható féléves profitját az elemző 36,65 milliárd forintra teszi, ami 13 százalékkal marad el a tavalyitól.

Szerző(k):
Korányi Tamás G.
08.
05.
23:59

A Matáv hallgat a leépítési tervekről

Ezerkétszáz dolgozó elbocsátásáról tárgyal a Matáv vezetése a szakszervezetekkel - adta hírül a FigyelőNet. A tárgyalások tényét a NAPI Gazdaság érdeklődésére a távközlési cég sajtóosztálya megerősítette ugyan, ám ennél többet nem árult el. A Concorde elemzője 2,5-3 milliárd forintra teszi a létszámcsökkentésnek a jövő évi eredményre gyakorolt pozitív hatását, ám úgy véli, a lépésnek inkább szimbolikus a jelentősége. A Matáv várható féléves profitját az elemző 36,65 milliárd forintra teszi, ami 13 százalékkal marad el a tavalyitól.

Szerző(k):
Korányi Tamás G.