BUX 138758.97 -0,53 %
OTP 44900 -0,04 %
header

lakás

04.
17.
11:18

Tanulságos jogeset: a szennyezett talajra épített lakásokért felel az állam

A gazdasági társaság egy soroksári telekre 9 lakást épített. A lakók egyik reggel a lakásuk alatti robbanásokra ébredtek. A lakások egy része használhatatlanná vált, de a többi lakónak is ki kellett költöznie, miután kiderült, hogy a ház szennyezett talajra épült. A lakástulajdonosok pert indítottak az építő cég és több hatóság ellen, de leginkább az állam felelősségét akarták megállapíttatni. Az első- és másodfokú bíróság, valamint a Kúria is kizárta az állam felelősségét, viszont az Alkotmánybíróság máshogy döntött.

Szerző(k):
Németh Géza