BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

külügy

02.
01.
22:07

Megduplázta a multiknak adott támogatást az Orbán-kormány

A Külügyminisztérium frissítette a kormányzati honlapon elérhető adatsort, így összehasonlíthatóvá vált a 2004-2010 között regnáló szocialista és a 2011-2017-es években kormányon lévő Fideszes kabinetek hét-hét éves gazdaságpolitikája. Kiderült, hogy az Orbán-kormány majdnem kétszer annyi támogatást adott a hazai és külföldi nagyvállalatoknak, mint a korábbi, balliberális kormányok. Előbbi 255,6 milliárd forint közpénzt utalt a cégeknek egyedi kormánydöntésekkel, míg utóbbi 130,2 milliárdot - hívja fel a figyelmet a G7.hu.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss