BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

közmű

05.
21.
19:01

Lázár: olcsó gázt, áramot és távhőt biztosít majd a nemzeti közműcég

A következő két hétben olyan megállapodások várhatók, amelyekkel az Első Nemzeti Közműszolgáltató a gáz- után az áramszolgáltatást is megkezdheti a jövő félévben, és a távhőszolgáltatással kapcsolatban is megkezdődtek az egyeztetések - közölte Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján.

Szerző(k):
Inforádió
MTI ,
03.
05.
18:19

Holdingszerűen működik majd a nemzeti közműszolgáltató

Az Első Nemzeti Közműszolgáltató holdingszerűen fog működni és koordináló szerepe lesz, így nem lesz közvetlen kapcsolata az ügyfelekkel - mondta az InfoRádiónak a Miniszterelnökség nemzeti pénzügyi szolgáltatásokért és postaügyekért felelős államtitkára. Németh Lászlóné szerint március végére meglesz a Főgáz egyetemes szolgáltatói engedélye az ország teljes területére, és akkor már tényleges feladata is lesz az új közműszolgáltatónak.

Szerző(k):
Inforádió