Felpörögtek a behajtók
A tavalyihoz hasonlóan várhatóan idén is félmilliónál több pénzbehajtást kezdeményeznek a hitelezők adósaik ellen - idézi a Magyar Idők cikkét az MTI.
Felpörögtek a behajtók
A tavalyihoz hasonlóan várhatóan idén is félmilliónál több pénzbehajtást kezdeményeznek a hitelezők adósaik ellen - idézi a Magyar Idők cikkét az MTI.
Fontos határidő közeleg: jelenteni kell a közműszabályozásról
Június végéig maradt idejük a gazdasági társaságoknak arra, hogy bejelentsék a közműszabályozási hivatalnál: a jogszabályoknak megfelelően energetikai szakreferenst bíztak meg. A felülvizsgálatot végző szakember alkalmazása a jelentős energiafelhasználással működő agrárüzemek esetén is kötelező. A cél, hogy a társaságok minél takarékosabban termeljenek - adta hírül a Magyar Idők.
Új néven fut a nemzeti rezsiholding
Június végére megváltozik a nemzeti közműszolgáltatási rendszert irányító társaság neve és tulajdonosi struktúrája, a Főgáz és leányvállalatai 100 százalékban a NKM Nemzeti Közművek Zrt. tulajdonába kerülnek, az NKM tulajdonosa pedig a magyar állam, az MFB Zrt. és az MVM Magyar Villamos Művek Zrt. lesz.
Nincs víz két településen
Szünetel a vízszolgáltatás a Fejér megyei Lepsényben és Mezőszentgyörgyön - közölte a katasztrófavédelem szombaton a honlapján.
Változás az áramszolgáltatóknál - milliókat érinthet
A Nemzeti Közművekhez tartozó Démász országos egyetemes szolgáltatói engedélyt szerzett; így június 1-jétől a Démász villamosenergia-szolgáltatása további négy és félmillió ügyfél számára érhető el országszerte - közölte a Nemzeti Közművek csütörtökön az MTI-vel.