BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

közgyűlés

09.
01.
18:15

Először ezekkel a fákkal kezdik a "facsereprogramot" a fővárosban

A Fővárosi Közgyűlés a napokban döntött arról, hogy 2025-is kivágják a Budapesten található kanadai (vattázó) nyárfákat, mert "problémákat okoznak". A Főkert ugyanakkor megjegyzi, hogy ha a kerületek követni akarják a fővárosi szabályozást, akkor saját jogszabályt kell alkotniuk. AFőkert szerint azokkal a fákkal kezdik majd, amelyek a "legtöbb gondot okozzák a lakosságnak". Egy fa "cseréje" 100 és 500 ezer forint között lehet.

Szerző(k):
Szabó Zsuzsanna
08.
24.
15:17

Változás jön a budapesti éjszakában

Több mint egymilliárd forintot terveznek fordítani a budapesti közvilágítás korszerűsítésére. A mintegy hétezer nagynyomású nátrium lámpatest korszerű, energiahatékony ledes világítótestre történő cseréjével a becslések szerint évente 65 millió forintnyi áramdíjat lehetne megtakarítani - áll a Fővárosi Közgyűlés jövő szerdai ülésére benyújtott előterjesztésben, amelyet az MTI idéz.

Szerző(k):
Szász Péter