Kamatcsökkentés jön, de így is 7 százalék felett hoznak a Bónusz-állampapírok
Egy kicsit megint átvariálták a lakossági állampapírok kondícióit, de rövidtávon még így is bőven 7 százalék feletti kamatokat lehet zsebre tenni a Bónusz Állampapírokkal.
Kamatcsökkentés jön, de így is 7 százalék felett hoznak a Bónusz-állampapírok
Egy kicsit megint átvariálták a lakossági állampapírok kondícióit, de rövidtávon még így is bőven 7 százalék feletti kamatokat lehet zsebre tenni a Bónusz Állampapírokkal.
Felpörög a kötvénypiac: bőven van élet a Prémium Magyar Állampapírokon túl
Milyen állampapírokból és vállalati kötvényekből érdemes válogatnia annak, aki kevésbé tartja vonzónak a kamatfordulók után már csak évi 4-5 százalék kamatot fizető Prémium Magyar Állampapírokat? Többek közt erről volt szó az Economx Bázispont című podcastjában.
Kína és Japán együtt szabadulnak az amerikai államkötvényektől
A friss adatok szerint a kínaiak és a japánok amerikai állampapír-állománya is folyamatosan csökken, ezzel a két legnagyobb külföldi befektető csökkenti kitettségét az Egyesült Államok adóssága felé. Kína a hivatalos adatok szerint utoljára 15 éve rendelkezett ilyen kevés amerikai kötvénnyel.
Kegyetlenül meggazdagodtunk, talicskával toljuk a pénzt külföldre
Soha ennyi pénze nem volt még a magyaroknak, mint tavaly: év végén több mint 110 ezer milliárd forintnyi pénzügyi vagyonnal rendelkeztek a háztartások. A magánvagyon nagy része a felső tízezernél, a lakossági bankbetétek hetede pedig külföldön landolt.
Újabb intézményi kötvényét hívja vissza az OTP
Két éve meglehetősen drágán vont be 650 millió euró forrást az OTP a nemzetközi kötvénypiacról. Most visszavásárolják a papírokat, egy évvel a lejáratuk előtt.