BUX 137939.17 -1,12 %
OTP 44250 -1,49 %
header

korrupció

04.
22.
18:59

Előzetes letartóztatásba kerültek a magyar minisztériumok korrupt munkatársai

Öt embert letartóztatásba, egyet pedig bűnügyi felügyelet alá helyezett a pályázatokkal kapcsolatos hivatali vesztegetés ügyében a Budai Központi Kerületi Bíróság pénteken. Az érintettekről a héten derült ki, hogy a Miniszterelnökség és a Pénzügyminisztérium munkatársai voltak. A vád szerint jelentős összegben fogadhattak el kenőpénzt azok a minisztériumi dolgozók, akik magyar állami és európai uniós támogatással finanszírozott GINOP-pályázatokon ígértek kedvező elbíráslást a pályázóknak. Az igényelt támogatások összértéke tízmilliárd forint volt. A nyomozók hivatalos személyektől több mint 200 millió forint készpénzt és nagy értékű vagyont foglaltak le

Szerző(k):
Szabó Dániel
04.
21.
15:56

Rengeteg pénzt foglaltak le a korrupt magyar minisztériumi dogozóknál

Jelentős összegben fogadhattak el kenőpénzt azok a minisztériumi dolgozók, akik magyar állami és európai uniós támogatással finanszírozott GINOP-pályázatokon ígértek kedvező elbíráslást a pályázóknak. Az igényelt támogatások összértéke tízmilliárd forint volt. A nyomozók hivatalos személyektől több mint 200 millió forint készpénzt és nagy értékű vagyont foglaltak le - közölte a nyomozó főügyészség. Gulyás Gergely kancelláriaminiszter arról beszélt a kormányinfón, hogy négy pénzügyminisztériumi és egy Miniszterelnökségen dolgozó munkatárs érintett.

Szerző(k):
Domokos Erika