Kapott egy kettes alát Magyarország
Az Európa Tanács mellett működő korrupcióellenes szervezet eléggé gyenge bizonyítványt állított ki a magyar kormányról, úgy tűnik, hét év alatt nem sok siker koronázta a korrupcióellenes harcot Magyarországon.
Kapott egy kettes alát Magyarország
Az Európa Tanács mellett működő korrupcióellenes szervezet eléggé gyenge bizonyítványt állított ki a magyar kormányról, úgy tűnik, hét év alatt nem sok siker koronázta a korrupcióellenes harcot Magyarországon.
Lemondott Fasimon Sándor, az INA-igazgatótanács elnöke
Fasimon az INA egyik igazgatójának gazdasági visszaélését aljasnak nevezte, és elmondta: nem volt köze a bűntettekhez. Lemondását követően is a helyén marad, ameddig ki nem nevezik az utódját.
Független hatóság vizsgálhatja az uniós pénzek elköltését
A kormány döntött az európai uniós források lebonyolítását érintő jogellenességek és szabálytalanságok megelőzése, felderítése és kijavítása érdekében működő független hatóság felállításáról, továbbá egy nem csak kormányzati személyekből álló új Korrupcióellenes Munkacsoport létrehozásáról. Vállalta a kormány, hogy a hatóságról törvényt terjeszt az országgyűlés elé.
Átalakítást követel az INA-nál a horvát kormányfő
A gázkereskedelemmel kapcsolatos visszaélések miatt a kormány kérni fogja az INA horvát olajipari vállalat igazgatótanácsának a felelősségre vonását, valamint a cég irányítási módjának megváltoztatását - jelentette ki Andrej Plenkovic horvát miniszterelnök.
Őrizetbe vették az Országos Roma Önkormányzat elnökét
Korrupciós bűncselekmény gyanúja miatt őrizetbe vették az Országos Roma Önkormányzat (ORÖ) elnökét - közölte a Központi Nyomozó Főügyészség.