BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
header

korrupció

03.
12.
11:50

Feleannyiért vett kínai vakcinát egy afrikai ország, mint a magyar kormány

A Danubia Pharma közvetítőcégtől kétszer annyiért vette a magyar kormány a Sinopharm-vakcinákat, mint amennyiért Kínától megszerezhette volna. Néhány napja például Szenegál 200 ezer adagot kapott Kínától 3,8 millió dollárért, azaz adagonként 19 dollárért. Az Orbán-kormány 30 eurót fizetett adagonként a zűrös hátterű cégnek - írja Facebook-oldalán Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss