BUX 138839.16 -0,47 %
OTP 44810 -0,24 %
header

környezetvédelem

10.
12.
07:44

Ősrégi megoldást vettek elő, bevetik a szemétkereket

Az egyre jobban elszennyeződő folyókkal és a bennük úszkáló műanyagszeméttel vették fel a harcot Panamavárosban. A kísérleti projektben egy hatalmas kerék szűri ki a szemetet a vízből és gyűjti össze újrahasznosításra. A mesterséges intelligenciával felszerelt kamararendszer pedig be is azonosítja, milyen műanyagokat dobálnak el a legtöbben. A szervezetek célja, hogy a rengeteg hulladék ne érje el az óceánokat: évente ugyanis 11 millió tonna műanyag kerül ide.

Szerző(k):
Csernátony Csaba
10.
11.
13:14

Szeptember végéig közel ugyanannyi zöld rendszámot adtak ki, mint tavaly egész évben

A környezetkímélő hajtásra utaló hatósági jelzéssel már közel 58500 jármű közlekedik hazánkban. Több mint felük tisztán elektromos. 2020 elejéhez képest a teljes zöld rendszámos állomány háromszorosára gyarapodott. A leginkább klímabarát, tisztán elektromos járművekből pedig négyszer több van, mint a vírusválság előtt - adta hírül a Technológiai és Ipari Minisztérium (TIM)

Szerző(k):
Szász Péter