A Shell és az ALTEO is olajgyűjtésbe fog
A cégek együttműködése nyomán újabb helyeken lehet leadni az elhasznált sütőolajat.
A Shell és az ALTEO is olajgyűjtésbe fog
A cégek együttműködése nyomán újabb helyeken lehet leadni az elhasznált sütőolajat.
Többet követel a kormánytól a Greenpeace
Már csak jövőre lesznek Magyarországon valóban eldobható palackok, mivel 2024. január 1-től az italos pet-palackokat kötelezően vissza kell majd váltani. Legalábbis ez derül ki abból a levélből, amit Palkovics László technológiai miniszter válaszként a Greenpecenek küldött.
Új csomagolóanyag-gyár kezdte el a működését Magyarországon
Szeptember közepén kezdi meg a próbaüzemet a Dunapack csomagolóanyag-gyártó vállalat csaknem 24 milliárd forintos beruházással felépült új telephelye - közölte a vállalat pénteken az MTI-vel.
Romámániában mehet az ipar, akkor is, ha sok energia kell hozzá
Az Európai Bizottság jóváhagyta, hogy Románia 2030-ig másfél milliárd euróval támogassa azokat a nagy energiaigényű ipari fogyasztókat, amelyeknek a működését a magas energiaárak mellett az üvegházhatású gázok kibocsátására kivetett "klímaadó" is veszélyezteti - közölte hétfőn Virgil Popescu, a bukaresti kormány energiaügyi minisztere.
A bálnák védelmében tették vörös listára a homárokat
A rákhalászok hálói és csapdái akkora fenyegetést jelentenek az Atlanti-óceán északi részén élő, súlyosan veszélyeztetett simabálnákra, hogy vörös listára tette a homárokat a fenntartható halászatot ösztönző kaliforniai Seafood Watch program - írja a Guardian.