Kormányinfó: megszólalt a magyar kormány az afgán helyzetről
Nyilvánvaló, hogy az afgán egy kudarcos misszió volt - jelentette be Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter a kormányinfón.
Kormányinfó: megszólalt a magyar kormány az afgán helyzetről
Nyilvánvaló, hogy az afgán egy kudarcos misszió volt - jelentette be Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter a kormányinfón.
Rendkívüli bejelentést tesz szombaton a kormány
Szokatlan időpontban, szombat délelőtt tart ezen a héten rendkívüli tájékoztatást a kormány döntéseiről.
Gulyás Gergely: uniós pénz nélkül is kiírják az uniós pályázatokat
Általános támadást indított a gyerekvédelmi törvény miatt az ország ellen Brüsszel, ettől függetlenül rendelkezésre fognak állni a gazdaság újraindításához szükséges források - mondta Gulyás Gergely. A kancelláriaminiszter a heti kormányinfón azt mondta, az újonnan meghirdetett népszavazás reálisan jövő év elején, még a választások előtt megtartható.
A kormány új kampányt indít az időseknek, és szigorít az építőanyagok kivitelén
Azonnali regisztrációt vezetnek be az építőanyagok kivitelére - jelentette be Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a szerdai kormányinfón. A miniszter szerint a koronavírus delta variánsa a be nem oltottakra veszélyes, sőt, súlyosabb betegséget okozhat, mint az alapvírus, ezért a kormány a 60 év felettieket célzó oltási akciót indít. Háziorvosok és medikusok felkeresik azokat időseket, akik eddig nem oltatták be magukat.
Kormányinfó: kiderült, kiktől veszik el a védettségi igazolványt (frissítve)
A csütörtöki kormányinfón Orbán Viktor miniszterelnök bejelentette, hogy indul a 12 év felettiek oltása Magyarországon is, azoktól pedig elveszik a védettségi igazolást, akik nem veszik fel a második koronavírus elleni oltást. Új nemzeti konzultáció is indul. Tíznapos rendkívüli fizetett szabadságot kapnak azok, akik részt vettek a járvány elleni védekezésben.