BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

kormányinfó

09.
08.
10:45

Költségvetési spórolást és új ársapkát jelentett be Gulyás Gergely

Széteshetnek a termelőláncok az energiaigényes szereplők miatt, amelyek nem bírják a mostani árterhelést, ez pedig már munkanélküliségi válság veszélyét veti fel - mondta a kormányinfón Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter. Az állami szerveknél 25 százalékos gázfogyasztás-csökkentést rendeltek el. A kormány tűzifaprogramot indít, arra hatósági árat vezet be, fokozza a szénkitermelést, és közben nagyon reméli, hogy bejönnek végre az eddig visszatartott uniós pénzek.

Szerző(k):
Rácz Gergő
Vámosi Ágoston ,
07.
30.
11:13

Rendkívüli kormányinfó: szigorítják a 480 forintos hatósági benzinár-sapkát

A kormány korlátozza a hatósági árat az üzemanyagoknál, sok jármű nem tankolhat majd olcsóbban. Emellett a kabinet felszabadítja a negyedét a stratégiai olajkészletnek – jelentette be szombaton a rendkívüli kormányinfón Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter. A jövőben a céges autókkal nem lehet 480 forintos áron tankolni, ahogy teherjárművekkel sem.

Szerző(k):
Szabó Dániel
Nagy Martin ,