BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
header

kőolaj

03.
21.
19:01

Az Európai Unióban olajembargót vezetnének be Oroszországra, a magyar kormány is engedhet

A balti államok és Írország egyre erőteljesebben követeli, hogy vezessenek be embargót az orosz olajra az Európai Unióban, amelyre a soros elnökséget betöltő Franciaország egyre inkább hajlik. Pontos kritériumrendszer mellett több vonakodó tagállami is hajlana a megoldásra. A Napi.hu forrásai szerint az energiaügyi szankcióktól elzárkózó magyar kormány is rábólinthat a tervre, de egyelőre sok kerékkötője van a lépésnek.

Szerző(k):
Szabó Dániel