BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
header

kőolaj

05.
21.
09:51

Megvan az első régiós ország, amely teljesen levált az orosz energiáról

Honlapján jelentette be a litván energiaügyi minisztérium, hogy a Nord Pool európai áramtőzsde leállítja az egyetlen balti importőrétől, az Inter RAO-tól származó orosz villamosenergia kereskedelmét. Ez azt jelenti, hogy vasárnaptól Litvánia teljesen le lesz vágva az orosz energiaforrásokról, sem áram, sem kőolaj, sem földgáz nem érkezik majd az orosz piacról az országba.

Szerző(k):
K. Gergely Kiss
05.
20.
10:46

A Mol is elengedi az orosz olajat, már belevágnak a leválásba

Az ország legnagyobb energetikai csoportja, a Mol Nyrt. megerősítette, hogy megkezdte az előkészítését annak, hogy a finomítók képesek legyenek alternatív nyersolaj feldolgozására. Korábban energiapiaci szakértők bírálták az olajtársaságot, hogy csak az olcsó Ural-árfolyamok miatt nem vált más típusú termékekre. A vállalat szerint viszont hosszú és drága folyamat az átállás. Most mégis lépnek.

Szerző(k):
Szabó Dániel